Technologia ta może być stosowana w miejscach, gdzie nie można zainstalować przewodowego internetu lub w strefach ratunkowych w miejscach katastrof.
GlobalLogic pracuje nad oprogramowaniem dla urządzeń, które pozwala na zapewnienie zasięgu sygnału Wi-Fi w promieniu 120 kilometrów od punktu dostępowego. Andriy Yavorsky, wiceprezes ds. strategii i technologii w GlobalLogic, powiedział w oficjalnym komunikacie prasowym.
Ukraińscy inżynierowie GlobalLogic pracują zarówno nad rozwojem opartym na 5G, jak i nad oprogramowaniem dla partnerów, które umożliwia komunikację w regionach, gdzie w ogóle nie ma połączenia lub jest ono dostępne, ale z ograniczonym dostępem.
„Dziś nasi specjaliści biorą udział w tworzeniu rozwiązań, które jeszcze 10 lat temu mogły wydawać się fabułą z filmu science fiction i jako jedni z pierwszych na świecie są pionierami w rozwoju rozwiązań 5G. Na przykład tworzymy oprogramowanie dla urządzeń, które pozwala na pokrycie sygnałem Wi-Fi obszarów oddalonych nawet o 120 kilometrów od punktu dostępowego. Można to wykorzystać w miejscach, gdzie niemożliwe jest położenie przewodowego internetu, a nawet w miejscach, gdzie prowadzone są akcje ratunkowe w miejscach katastrof – mówi Andriy Yavorsky.
GlobalLogic twierdzi, że ukraińscy specjaliści rozwijają technologie, z których korzysta 50% wszystkich abonentów sieci komórkowych i internetowych. Jednocześnie inżynierowie GlobalLogic biorą udział w tworzeniu produktów cyfrowych dla trzech z pięciu największych producentów sprzętu telekomunikacyjnego na świecie.
Zespół naukowców z Arabii Saudyjskiej opracował mniej energochłonne rozwiązanie, które może wykorzystywać światło słoneczne zamiast tradycyjnego Wi-Fi.